به‌همین‌ترتیب، روغن‌های دارای مجوز مطابق با استانداردهای جدید تا روز ۱۲ اردیبهشت درفهرست آنلاین گواهی‌های API ظاهر نخواهند شد. بازاریاب‌هایی که علاقه‌مندند اعلام کنند محصول آن‌ها موفق به‌اخذ تاییدیه‌های ILSAC GF-6A و GF-6b یا API SP شده است، می‌توانند به‌وب‌سایت سیستم تاییدیه و لیسانس‌گیری روغن‌های موتوری (EOLCS) مراجعه کنند. این سامانه مشخص می‌کند که کمپانی‌های روغن‌ساز، ‌محصولات خود را با کدام استاندارد تولید و به‌بازار عرضه می‌کنند.

گفتنی است روند طراحی این سه‌استاندارد هفت‌سال زمان برده است و طی این سال‌ها هفت آزمایش جدید طراحی شده که امکان بررسی روغن‌موتور را به‌طور دقیق‌تری فراهم می‌کند. به‌نظر نمی‌رسد که روغن‌هایی که گرانروی بالاتر از 0W-20 داشته باشند، امکان اخذ سه‌استاندارد جدید را داشته باشند.

کوین فریسک، مدیر برنامه‌های API گفت: «موسسه ما این استانداردهای جدید را درپاسخ به‌خودروسازانی ارائه کرده است که تقاضای روغن‌های با کیفیت‌تری داشتند که قابلیت همخوانی با نیاز موتورهای بنزینی فعلی و آتی را داشته باشد. استانداردهای ILSAC GF-6A, GF-6B و API SP بهترین‌های روغن، ادتیو و نیازهای صنعت‌خودرو را ارائه می‌کند.»

آیا روغن‌هایی با استاندارد SP درایران تولید می‌شوند؟

تا پیش از معرفی روغن‌موتور با API-SP توسط موسسه نفتی امریکا،‌ آخرین استاندارد درنظرگرفته‌شده برای روغن‌های موتور SN پلاس بود که در بین تمامی تولیدکنندگان روغن‌موتور در داخل کشور تنها شرکت نفت بهران موفق به‌تولید این محصول برای استفاده در خودروهای روز دنیا به‌ویژه انواعی که از پیشرانه های توربو شارژ بهره می‌برند، شده بود. با این اوصاف و با آغاز ثبت‌نام برای اخذ تاییدیه استاندارد SP، به‌نظر می‌رسد باید منتظر تولید و عرضه روغن‌های موتوری با این درجه از کیفیت توسط شرکت‌های بزرگ روغن‌سازی در داخل کشور نیز باشیم.

شرکت‌های ایرانی همچون بهران یا نمایندگان شرکت‌های بزرگ دنیا همچون فوکس و لیکومولی آلمان که برای تامین نیاز مصرف‌کنندگان ایرانی،‌ همگام با شرکت‌های مادر درآلمان تولید این محصولات را نیز دربرنامه‌های آتی خود قرار خواهند داد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *